Bakımlı ve güzel eller için öneriler

Gözler kalbin aynasıdır, elleri ise insanın. Bakımlı ve güzel bir el, sizin hayata karşı duruşunuzu gösterir aslında. Zerafetin, oryantalizmin, zaman zaman zenginliğin simgesidir ellerimiz. Hayatımızdaki anlamların simgelerini taşıdığımız, hayatımızdaki anlamlara duygularımızı aktardığımız ellerimize yeterince özeni gösteriyor muyuz?

Güneş ışınları, soğuk hava, kimyasallar gibi faktörlere maruz kalan ellerimiz ne yazık ki çok genç yaşlarda dahi sağlıklı görüntüsünü kaybedebiliyor. Yıllardır yüze uygulanan gençleştirme uygulamalarının yanında elleri görmezden gelmek, yaş alan bakımlı kadınların bugün çözüm aradığı bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle “yüzü genç fakat elleri yaşını ele veriyor” söylemleriyle karşı karşıya kalan kadınlar artık kombine tedaviler ile daha genç ve daha sağlıklı ellere sahip olabiliyor. Mezoterapik ajanlar, yeni nesil peelingler ve vitaminler ile desteklenen bakımlar ellerimizin daha sağlıklı, daha genç görünüme kavuşmasını sağlayabiliyor.

Biz kliniğimizde, el gençleştirme uygulamalarında mezoterapi ve yeni nesil peeling sistemi pH Formula Mela uygulamasını kombine çalışıyoruz.

Bu amaçla yaptığımız uygulamalardan ilki olan mezoterapi, düzenli aralıklarla cilt altına mezoterapik ajanları  gönderme işlemidir. Deri altında zamanla eksilen yapıları yerine koymayı hedefleyen bu uygulamada, cildin yeniden yapılanması, canlandırılması, nemlendirilmesi ve beslenmesi hedeflenir.

Mezoterapide kullandığımız içeriklerin başlıcaları Somon DNA, hyaluronik asit, polivitaminler dir. Cilt altında, Somon DNA ile kollajen ve elastin liflerini yenilerken, hyaluronik asitle cilt altı dokusunun nemini artırıp, hyaluronik asitin su tutma özelliğinden yararlanıp, uzun süren nemliliği vitaminler ile ise beslemeyi hedeflemekteyiz.

pH Formula Mela uygulaması ise yeni nesil bir peeling sistemi. Patentli PH-DVC taşıma sistemi ile birden fazla asidi deri yüzeyini hasarlamadan cildin alt katmanlarına taşınmasını sağlayan bu uygulama zengin içeriğiyle cilt altında farklı durumları geriletmeye yönelik çalışıyor. İçeriğinde bulunan fitik asit antioksidan etki sağlarken, mandelik asit ve fitik asitle beraber tirozinaz enzimini(lekelenmeye sebep olan enzim) baskılıyor.. Elde üzerindeki lekelerde açılma görülür, el derisini kalınlaştırır ve kırışıklık görünümünü azaltır.

“Sadece bunları yapmak yeterli olur mu?” sorusunun cevabı ise kesinlikle hayır. Tüm bu yapılanlar dışında sizin yapmanız gerekenler var. Güneşten koruma bunların başında gelmektedir.pH Formula’nın SPF 50 içeren renksiz güneş koruyucusu bu tedavinin olmazsa olmazı. Ve tabii el kremi, pH Formula Hand Perfection içeriğinde C vitamini, niasinamid ve hyaluronik asit barındırır. Foto yaşlanmaya karşı elleri korur ve geniş çaplı bir hidrasyona olanak sağlar.

Yaza girmeden önce ellerimizi güneşe hazırlamanın gereğini gelin birlikte planlayalım ve ellerimize birlikte iyi bakalım..